Ekonomik Durum

Beldemizde ekonomik yapı tarımsal üretime dayanmaktadır.

Tarım:

Beldemizde ekonomik yapı tarımsal üretime dayanmaktadır. Beldemizin tarıma çok elverişli bir ovada yer alması ve sulu tarımın yapılma imkanlarının sağlanması tarımın hakim sektör olmasında önemli katkısı vardır. Ayrıca küçük topraklı aile işletmelerinin yaygın olması da bir etkendir. Beldemizde henüz bir Ziraat Teknisyenliği veya Tarım Kredi Kooperatifi kurulamamıştır.

Beldemizde sebze ve meyve üretimi de yapılmaktadır. Meyvelerden kayısı ve elma başta olmak üzere her türlü meyve ve sebze yetiştirilmektedir. Yetiştirilen ürünlerden oldukça yüksek verim alınmaktadır. Kuru tarımın yapıldığı arazilerde hububat yetiştirilmekte ve orta derece de ürün alınmaktadır. Yetiştirilen ürünler genellikle Erzincan'a pazarlanmakta bunu  yanı sıra diğer illere de ürün gönderilmektedir. Beldemiz tarımsal nitelikli bir yerleşmedir. Tarım sektörü ağırlıklı istihdam kaynağıdır. Arazinin çok verimli olması, tarım sektörünün potansiyelini artırmaktadır.

Beldemizde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. Kümes hayvancılığı da aile ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmaktadır.

Ticaret:

Beldemiz ticaret açısından oldukça zayıf bir yapıya sahiptir. Erzincan iline yakın olması ve ulaşım kolaylıkları nedeniyle halk birçok ihtiyacını merkezden karşılamaktadır. Bu nedenlerden dolayı ticaret hemen hemen hiç gelişmemiştir. Beldemizde 6 adet bakkal, 3 adet tekel bayii, 5 adet kahvehane 1 adet değirmen ticaret yapılan işyerlerini oluşturmaktadır.

Madencilik:

Mollaköy tepesinin güney batısı yamaçlarında perlit madeni bulunmaktadır. Özel bir şirket tarafından çalıştırılmakta olan işletmede 5 kişi çalışmaktadır.

T.C. Mollaköy Belediyesi

Mollaköy Belediyesi'ne ait kurumsal sayfaların, haber, duyuru, fotoğraf, video, proje ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

T.C. Mollaköy Belediyesi

Mollaköy Beldesi Cumhuriyet Mah. Munzur Caddesi No:21
/ Erzincan

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.