Başkanın Mesajı

'İnsanların en hayırlısı, insanlara en fazla hizmet edendir'

Bu anlayışla hizmet etmek için 04.04.2024 tarihinde devraldığımız Mollaköy Belediyesini ve Mollaköy ’ün en kısa zamanda hak ettiği noktaya çıkarmak öncelikli hedefimizdir. Biz bahane üretmeyeceğiz çünkü biz biliyoruz ki sorunun çözümünde yer almayan o sorunun bir parçasıdır. Mollaköy Beldesinin gelişim seviyesini ve halkının yaşam kalitesini sürekli artırmak maksadıyla etkinliklerde ve faaliyetlerde bulunmak misyonumuz, Mollaköy Belediyesinin belediyecilikte öncü ve örnek olmasına katkı sağlamak vizyonumuzdur.

Belediyeler artık yalnızca su, kanalizasyon, yol, temizlik işleri, ruhsat düzenlemek vb. hizmetlerle sınırlı, klasik belediyeciliği sürdüremez. Gelinen nokta; Belediyelere, yörelerimizin sosyal ve ekonomik açıdan kalkınabilmesi, halkın refah düzeyinin artırılması, istihdam alanları sunulması gibi en temel sorunlara da çözümler arama ve bulma görevini vermektedir.

Halkımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile doğrudan ilişkili olan bu yeni görevler, yeni bir hizmet anlayışını da zorunlu kılmaktadır. Halkımızı modern, çağdaş ve standartları yüksek bir beldede yaşatmak için çalışmalarımız devam edecektir. Belde Halkımızın, bizlere desteği devam ettikçe, güzel Mollaköy ’ü hep birlikte, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bir belde haline getireceğiz. Kendimize görev saydığımız ilkelerimizden bir tanesi de; beldemizin geçmişi ile geleceği arasındaki kopukluğu gidermek, vatandaşlarımıza yaşadıkları çevreyi daha iyi tanımalarını, bilinçli kullanmalarını sağlamaktır. Çünkü geçmişi iyi bilmeden, geleceğe yönelik doğru adımlar atılmayacağının bilincindeyiz. Mollaköy ’ü layık olduğu güzellik ve refah düzeyine yükseltme çabamızda bizleri yalnız bırakmayan, katkı ve desteğini esirgemeyen tüm Mollaköy halkını bütün çalışmalarımızda yanımızda göreceğimizi biliyoruz.

Belediyemizin çalışmalarına katkı ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Cihangir KAYA
Mollaköy Belediye Başkanı

T.C. Mollaköy Belediyesi

Mollaköy Belediyesi'ne ait kurumsal sayfaların, haber, duyuru, fotoğraf, video, proje ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

T.C. Mollaköy Belediyesi

Mollaköy Beldesi Cumhuriyet Mah. Munzur Caddesi No:21
/ Erzincan

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.